TerugDownload dit volledige album (Flickr)

1PB De brandweer

Naar aanleiding van ‘vaderdag’ leek het ons wel eens leuk om te leren over de brandweer. Want onze papa’s zijn onze echte helden. Zij blussen onze brandjes en gaan echt voor ons door het vuur.

We startten het thema met een toneeltje van de juffen. Wat waren de peutertjes enthousiast 😊

Nadien konden zij zich uitleven in de huishoek en op de gang om zelf brandweerman/vrouw te zijn en het vuur blussen met allerlei attributen.

Brandweermannen moeten echt fit zijn, hiervoor werd onze gang omgetoverd tot een echte opleidingsschool. Hier konden onze brandweermannen en vrouwen allerlei oefeningen uitvoeren en hindernissen overbruggen.

Het hoogtepunt was natuurlijk het bezoek van de brandweer op onze school!

Verder brachten onze kapoenen en juffen allerlei brandweerwagens mee waar we in de autohoek brandjes mee konden blussen, we maakten een brandweerladder en waterstralen met de plasticine,  speelden met de brandweerkazernes en nog zoveel meer.

Ook buiten gingen we aan het werk, toen het eindelijk eens mooi weer was. We namen plantenspuitjes mee en konden vuurtjes blussen. Daarnaast konden we ook experimenteren met water en penselen en zo schilderen op de grond.

We knutselden tijdens dit thema natuurlijk ook ons geschenkje voor onze lieve papa’s.

Hopelijk hebben alle papa’s kunnen genieten van een fijne vaderdag.



Download dit volledige album (Flickr)